< 1 >


Хто придумав смайлик?


Гарві Росс Болл, художник-графік із Вустера, штат Массачусетс,
винайшов культовий смайлик у 1963 році.

Болл придумав це зображення в 1963 році, коли йому доручили створити графіку для підвищення морального духу серед працівників страхової компанії після серії важких злиттів і поглинань.

Болл завершив дизайн менш, ніж за 10 хвилин і отримав 45 доларів за свою роботу.

State Mutual Life Assurance Company (нині Allmerica Financial Corporation) створила плакати, кнопки та вивіски, прикрашені пожовклою усмішкою, щоб змусити своїх працівників більше посміхатися.

Невідомо, підняв новий логотип моральний дух чи ні, але смайлик став миттєвим хітом, і компанія випустила тисячі кнопок.

Зображення відтворювалося і, звичайно, нескінченно імітувалося, але, за словами Білла Уоллеса, виконавчого директора Вустерського історичного музею, справжній смайлик, розроблений Харві Боллом, завжди можна було впізнати за його відмінними рисами: очі — вузькі овали, один більший за інший, а рот — не ідеальний вигин, а «майже як рот Мони Лізи».

Ні Болл, ні State Mutual не намагалися захистити товарний знак чи авторське право.


Що ви знаєте про золото?


Як перетворити цифри на звіряток )




Чого можна навчитися у мумі-тролів: 13 правил життя від казкових звірят


Як намалювати білого тигра?
Креативний процес і чудовий результат !!!





Точка Немо


Ось як виглядають піщинки після збільшення зображення в 100–300 разів




Незвичайні діти планети





Місто Shan Shui, Китай


Діти й дорослі часто запитують: навіщо повторювати?
Був такий німецький учений Герман Еббінгауз. Скрупульозно експериментував цілий рік, щоб зрозуміти, як працює механізм забування. І з'ясував, що за нормальних умов людина забуває інформацію в певному ритмі.

55% вивченого вилітає з голови в першу ж годину. А через місяць у пам'яті тримається лише 10% від вивченого.

Висновок. Хочете щось запам'ятати надовго? Повторіть інформацію в той момент, коли вона ось-ось забудеться, тобто 4-8 разів.
Крива забування Еббінгауза — типовий графік з кривою лінією забудькуватості, що був розроблений німецьким психологом Германом Еббінгаусом для того, щоб показати, як довго людина заучує нові резерви інформації, який відсоток отриманої інформації і як швидко вона забуває.

Результати його експерименту показують, що найінтенсивніше забування відбувається відразу після заучування, поступово уповільнюючись. Через дві доби в пам'яті залишається 28 % інформації, яка потім з незначними втратами зберігається протягом 30 діб.

Матеріал, який у процесі заучування піддається смисловій обробці, менше піддається забуванню, тому динаміка забування осмисленого матеріалу істотно відрізняється від кривої забування Еббінгауса.

З графіку видно, що в першу годину можна отримати до 60 % того, що було заучено за перші 20 хвилин. Через годину, тільки 45 %, а після одного дня — тільки 34 % з того, що було заучено в пам'яті. Через шість днів після заучування пам'ять знову вже була зменшена до 23 %; і лише 15 % того, що було вивчено, міцно зберігається.
Крива забудькуватості має дуже крутий нахил, коли матеріал зберігається нісенітницею.


12 таємниць запам’ятовування нових слів
• Вивчайте усвідомлено. Усвідомлений матеріал запам’ятовується в 9 разів швидше.
• Використовуйте прийом «слова-цвяхи». Суть методу в приєднанні вивченого слова до вже відомого для запам’ятовування. Так, коли ви думаєте про «цвях», ви зможете згадати й інше слово. Наприклад, в лічилці: «Сидить жаба під корчем, починає рити, на кого це слово впаде, той буде жмурити.», слова «рити» і «жмурити» пов’язані одне з одним.

• Врахуйте, що краще запам’ятовуються слова на початку і в кінці списку ( «ефект краю» ).
• Перемикайте увагу з обраної теми на іншу. Знайте, що схожі спогади змішуються (принцип інтерференції ) і перетворюються в «кашу».
• Будуйте свої «комірки пам’яті». Суть методу полягає в тому, що потрібно зв’язати вивчені слова з конкретним місцем. Наприклад, прогулюючись кімнатою, асоціюйте нові слова з окремими деталями в інтер’єрі. Повторіть кілька разів і залишіть приміщення. Після цього відновіть в пам’яті кімнату і разом з тим вивчені з її підказками слова.
• Асоціюйте нові слова з уже відомими вам.
• Оживляйте і візуалізуйте. Користуйтеся мімікою, коли вивчаєте емоції. Рухайтеся, коли вчите слова на спортивну тематику. Таким чином, ви задіюєте ще і м’язову пам’ять.

• Складайте розповіді. Якщо вам потрібно запам’ятати слова в певному порядку, спробуйте вибудувати їх в імпровізовану розповідь. Важливо, щоб всі слова були пов’язані між собою за сюжетом.
• Користуйтеся диктофоном. Вимовляєте слова під запис, а потім прослухайте їх кілька разів. Цей метод особливо підходить тим, хто краще сприймає інформацію на слух.

Вінгсьют


(англ. Wingsuit; також білка-летяга, бьордман) - костюм-крило з тканини.

Польоти в вінгсьюті є різновидом стрибків з парашутом. В середині 1990-х років француз Патрік де Гайардон винайшов сучасний вінгсьют: три крила замість двох; двошарові крила, надуває потоком, що набігає (ram-air). Всі три тканинних крила мають всередині нервюри, надуваються потоком, що набігає через повітрозабірники, і при польоті парашутисти вперед створюють підйомну силу. Крім того, тиск всередині крила створює необхідну жорсткість, без якого крило було б важко тримати рукою. Політ в вінгсьюті в групі називається зграєю (flock). При польоті в зграї можна перемовлятися між собою, і чути один одного. Світовий рекорд польотів в зграї становить 71 осіб, присутніх в формі бомбардувальника. Суперечки на тему «Чи можливо приземлити вінгсьют без парашута?» тривають роками, питання залишається відкритим. Найменші парашути літають зі швидкістю найбільших вінгсьютів, їх можна порівняти і по площі. У 2004 році був виконаний міжконтинентальний переліт через протоку Босфор, а в 2008 році - через Гібралтарську протоку.


Цікаві факти зі світу генетики







17 геніальних знахідок, які повинні бути в кожному навчальному закладі


Протяжність українського кордону - 6992,982 км.



Українській жінці-математику
присуджено "Премію Салема 2016"




Читати повністю

     Українська вчена Марина В’язовська отримала «Премію Салема 2016» – математичну премію, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є. Ця премія є надзвичайно престижною, аналог Нобелівської, але для математиків. Вищою є лише премія Філдса.        Комісія присудила премію Марині В’язовській за її відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модулярних форм.
      Нагадаємо, що 2016-го математик розв'язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Інакше кажучи, науковець знайшла вирішення пакування куль в евклідовому просторі. Раніше задачу пакування куль було розв'язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.
      Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері», а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію «Модулярні функції та особливі цикли».

Джерело: Прес-служба Міністерства освіти і науки України

Що таке какістократія?

Какістократія (англ. kakistocracy від дав.-гр. κάκιστος «найгірший») — система управління, яка
перебуває у веденні найгірших, найменш кваліфікованих, або найнедобросовісніших громадян.
*** Щоб знали термінологію. ***


Босх «Корабель дурнів» (фрагмент)
Icon
Icon       Icon        Icon        Icon        Icon        Icon        Icon
Якщо Ви знайшли помилку або у Вас виникли питання, звертайтесь за адресою  skola1matematika7@gmail.com   
Я охоче допоможу.